ΟΣΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΠΑΕΙ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΟΙΑΖΕΙ ΣΩΣΤΟ
Ίσως δεν μπορείτε να καταλάβετε τι ακριβώς φταίει, αλλά ξέρετε ότι κάτι δεν πάει καλά. Δύσκολες οικογενειακές σχέσεις, τοξική θετικότητα, εργασιακό και γενικό στρες - αυτά είναι μερικά μόνο παραδείγματα αυτού που η δρ Meg Arroll αποκαλεί μικρό τραύμα. Αυτά τα μικροσκοπικά τραύματα μπορούν σιγά σιγά να συσσωρευτούν μέσα μας και, αν τα αγνοήσουμε για καιρό, ενδεχομένως να εκδηλωθούν ως άγχος, τελειομανία, υπερφαγία, αϋπνία, διαλυμένες σχέσεις και μια σειρά από άλλα προβλήματα.
Το βιβλίο αυτό μας διδάσκει πώς να αναγνωρίζουμε και να αντιμετωπίζουμε προηγούμενες εμπειρίες, ώστε να ξεπεράσουμε τον μόνιμο πόνο και τις καταστροφικές συνέπειες, και να αρχίσουμε πραγματικά να ζούμε την πιο ευτυχισμένη και ειρηνική ζωή που μας αξίζει.
H δρ Meg Arroll μας βοηθά να βρούμε ισορροπία και ευτυχία με έναν επαναστατικό οδηγό, παρουσιάζοντας την προσέγγισή της σε τρία βήματα: Αντίληψη: Ανακαλύψτε τον μοναδικό σας συνδυασμό μικροσκοπικών τραυμάτων. Αποδοχή: Δείτε πώς εμφανίζονται αυτά τα μικροσκοπικά τραύματα στη ζωή σας και ξεκινήστε να τα επεξεργάζεστε. Δράση: Ξεκινήστε να εφαρμόζετε τα βήματα για να δημιουργήσετε ενεργά τη ζωή που επιθυμείτε.
Όσο μικρό κι αν είναι το τραύμα, το βιβλίο αυτό αποτελεί έναν πλήρη οδηγό για να κατανοήσουμε τον εαυτό μας και να αρχίσουμε να ζούμε την καθημερινότητά μας όπως μας αξίζει.
Ένα βιβλίο για την ψυχική υγεία, για τα μικρά καθημερινά τραύματα που συχνά θεωρούνται αμελητέα αλλά είναι χαραγματιές από τις οποίες διαφεύγει λίγο λίγο η ευτυχία μας. Σε κάθε κομμάτι της ζωής μας, στις φιλικές και ερωτικές σχέσεις, στην εργασία, στην οικογένεια και στην κοινωνία, υπάρχουν στιγμές που μας τραυματίζουν, συναισθήματα που μας πονούν. ’ντρες και γυναίκες, εξίσου, κρύβουν τη γνήσια αντίδρασή τους στις καθημερινές απορρίψεις, συγκρούσεις, στη μοναξιά, την ασθένεια και τις αναποδιές. Αυτή η συσσώρευση μικρών «αμυχών» οδηγεί σε απώλεια ενέργειας, χαράς, δημιουργικότητας. Η προσέγγιση της συγγραφέα για την αντιμετώπιση του καθημερινού τραύματος είναι σοβαρή, απλή, καλά δομημένη: Αντίληψη, Αποδοχή, Δράση.
ΟΣΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΠΑΕΙ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΟΙΑΖΕΙ ΣΩΣΤΟ
Ίσως δεν μπορείτε να καταλάβετε τι ακριβώς φταίει, αλλά ξέρετε ότι κάτι δεν πάει καλά. Δύσκολες οικογενειακές σχέσεις, τοξική θετικότητα, εργασιακό και γενικό στρες - αυτά είναι μερικά μόνο παραδείγματα αυτού που η δρ Meg Arroll αποκαλεί μικρό τραύμα. Αυτά τα μικροσκοπικά τραύματα μπορούν σιγά σιγά να συσσωρευτούν μέσα μας και, αν τα αγνοήσουμε για καιρό, ενδεχομένως να εκδηλωθούν ως άγχος, τελειομανία, υπερφαγία, αϋπνία, διαλυμένες σχέσεις και μια σειρά από άλλα προβλήματα.
Το βιβλίο αυτό μας διδάσκει πώς να αναγνωρίζουμε και να αντιμετωπίζουμε προηγούμενες εμπειρίες, ώστε να ξεπεράσουμε τον μόνιμο πόνο και τις καταστροφικές συνέπειες, και να αρχίσουμε πραγματικά να ζούμε την πιο ευτυχισμένη και ειρηνική ζωή που μας αξίζει.
H δρ Meg Arroll μας βοηθά να βρούμε ισορροπία και ευτυχία με έναν επαναστατικό οδηγό, παρουσιάζοντας την προσέγγισή της σε τρία βήματα: Αντίληψη: Ανακαλύψτε τον μοναδικό σας συνδυασμό μικροσκοπικών τραυμάτων. Αποδοχή: Δείτε πώς εμφανίζονται αυτά τα μικροσκοπικά τραύματα στη ζωή σας και ξεκινήστε να τα επεξεργάζεστε. Δράση: Ξεκινήστε να εφαρμόζετε τα βήματα για να δημιουργήσετε ενεργά τη ζωή που επιθυμείτε.
Όσο μικρό κι αν είναι το τραύμα, το βιβλίο αυτό αποτελεί έναν πλήρη οδηγό για να κατανοήσουμε τον εαυτό μας και να αρχίσουμε να ζούμε την καθημερινότητά μας όπως μας αξίζει.
Ένα βιβλίο για την ψυχική υγεία, για τα μικρά καθημερινά τραύματα που συχνά θεωρούνται αμελητέα αλλά είναι χαραγματιές από τις οποίες διαφεύγει λίγο λίγο η ευτυχία μας. Σε κάθε κομμάτι της ζωής μας, στις φιλικές και ερωτικές σχέσεις, στην εργασία, στην οικογένεια και στην κοινωνία, υπάρχουν στιγμές που μας τραυματίζουν, συναισθήματα που μας πονούν. ’ντρες και γυναίκες, εξίσου, κρύβουν τη γνήσια αντίδρασή τους στις καθημερινές απορρίψεις, συγκρούσεις, στη μοναξιά, την ασθένεια και τις αναποδιές. Αυτή η συσσώρευση μικρών «αμυχών» οδηγεί σε απώλεια ενέργειας, χαράς, δημιουργικότητας. Η προσέγγιση της συγγραφέα για την αντιμετώπιση του καθημερινού τραύματος είναι σοβαρή, απλή, καλά δομημένη: Αντίληψη, Αποδοχή, Δράση.
ΜΙΚΡΑ ΤΡΑΥΜΑΤΑBKS.0193109BKS.0193109ARROLL MEGARROLL MEGΨΥΧΟΛΟΓΙΑΚατηγορία: ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ •ARROLL MEG στην κατηγορία ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ISBN: 978-618-220-632-4 Συγγραφέας: ARROLL MEG Εκδοτικός οίκος: ΔΙΟΠΤΡΑ Μετάφραση: ΜΠΑΡΟΥΞΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ Σελίδες: 320 Διαστάσεις: 14Χ20, 5 Ημερομηνία Έκδοσης: Φεβρουάριος 2024 ΟΣΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΠΑΕΙ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΟΙΑΖΕΙ ΣΩΣΤΟ Ίσως δεν μπορείτε να καταλάβετε τι ακριβώς φταίει, αλλά ξέρετε ότι κάτι δεν πάει καλά. Δύσκολες οικογενειακές σχέσεις, τοξική θετικότητα, εργασιακό και γενικό στρες - αυτά είναι μερικά μόνο παραδείγματα αυτού που η δρ Meg Arroll αποκαλεί μικρό τραύμα. Αυτά τα μικροσκοπικά τραύματα μπορούν σιγά σιγά να συσσωρευτούν μέσα μας και, αν τα αγνοήσουμε για καιρό, ενδεχομένως να εκδηλωθούν ως άγχος, τελειομανία, υπερφαγία, αϋπνία, διαλυμένες σχέσεις και μια σειρά από άλλα προβλήματα. Το βιβλίο αυτό μας διδάσκει πώς να αναγνωρίζουμε και να αντιμετωπίζουμε προηγούμενες εμπειρίες, ώστε να ξεπεράσουμε τον μόνιμο πόνο και τις καταστροφικές συνέπειες, και να αρχίσουμε πραγματικά να ζούμε την πιο ευτυχισμένη και ειρηνική ζωή που μας αξίζει. H δρ Meg Arroll μας βοηθά να βρούμε ισορροπία και ευτυχία με έναν επαναστατικό οδηγό, παρουσιάζοντας την προσέγγισή της σε τρία βήματα: Αντίληψη: Ανακαλύψτε τον μοναδικό σας συνδυασμό μικροσκοπικών τραυμάτων. Αποδοχή: Δείτε πώς εμφανίζονται αυτά τα μικροσκοπικά τραύματα στη ζωή σας και ξεκινήστε να τα επεξεργάζεστε. Δράση: Ξεκινήστε να εφαρμόζετε τα βήματα για να δημιουργήσετε ενεργά τη ζωή που επιθυμείτε. Όσο μικρό κι αν είναι το τραύμα, το βιβλίο αυτό αποτελεί έναν πλήρη οδηγό για να κατανοήσουμε τον εαυτό μας και να αρχίσουμε να ζούμε την καθημερινότητά μας όπως μας αξίζει. Ένα βιβλίο για την ψυχική υγεία, για τα μικρά καθημερινά τραύματα που συχνά θεωρούνται αμελητέα αλλά είναι χαραγματιές από τις οποίες διαφεύγει λίγο λίγο η ευτυχία μας. Σε κάθε κομμάτι της ζωής μας, στις φιλικές και ερωτικές σχέσεις, στην εργασία, στην οικογένεια και στην κοινωνία, υπάρχουν στιγμές που μας τραυματίζουν, συναισθήματα που μας πονούν. ’ντρες και γυναίκες, εξίσου, κρύβουν τη γνήσια αντίδρασή τους στις καθημερινές απορρίψεις, συγκρούσεις, στη μοναξιά, την ασθένεια και τις αναποδιές. Αυτή η συσσώρευση μικρών «αμυχών» οδηγεί σε απώλεια ενέργειας, χαράς, δημιουργικότητας. Η προσέγγιση της συγγραφέα για την αντιμετώπιση του καθημερινού τραύματος είναι σοβαρή, απλή, καλά δομημένη: Αντίληψη, Αποδοχή, Δράση. ΜΙΚΡΑ ΤΡΑΥΜΑΤΑ
Η ιστοσελίδα χρησιμοποιεί cookies για την ευκολία της περιήγησης, την εξατομίκευση περιεχομένου και διαφημίσεων και την ανάλυση της επισκεψιμότητάς μας. Δείτε τους ανανεωμένους όρους χρήσης για την προστασία δεδομένων και τα cookies. ΠληροφορίεςΡυθμίσειςΑπόρριψηΑποδοχή
Αναγκαία-Λειτουργικότητας: Τα αναγκαία cookies είναι ουσιαστικής σημασίας για την ορθή λειτουργία της ιστοσελίδας μας επιτρέποντάς σας να κάνετε περιήγηση και να χρησιμοποιήσετε τις λειτουργίες της. Αυτά τα cookies δεν αναγνωρίζουν την ατομική σας ταυτότητα. Χωρίς αυτά τα cookies, δεν μπορούμε να προσφέρουμε αποτελεσματική λειτουργία της ιστοσελίδας μας.
Επιδόσεων: Τα cookies αυτά συλλέγουν πληροφορίες σχετικά με τον τρόπο που ανώνυμα οι επισκέπτες χρησιμοποιούν την ιστοσελίδα μας, για παράδειγμα, ποιές σελίδες έχουν τις πιο συχνές επισκέψεις.
Διαφήμισης: Αυτά τα cookies χρησιμοποιούνται για την παροχή περιεχομένου, που ταιριάζει περισσότερο στα ενδιαφέροντά σας. Μπορεί να χρησιμοποιηθούν για την αποστολή στοχευμένης διαφήμισης/προσφορών ή την μέτρηση αποτελεσματικότητας μιας διαφημιστικής καμπάνιας. Μπορεί να χρησιμοποιηθούν για να καθορίσουμε ποια ηλεκτρονικά κανάλια marketing είναι πιο αποτελεσματικά.
Αποθήκευση