Το Silent Base 802 Window White είναι η τέλεια λύση για εξελιγμένους χρήστες που θέλουν αθόρυβη λειτουργία και μέγιστη απόδοση. -Εναλλάξιμα επάνω κάλυμμα και μπροστινό πλαίσιο είτε για μέγιστη ροή αέρα είτε για αθόρυβη λειτουργία. -3 Pure Wings ανεμιστήρες 140mm. -Εξαιρετικά παχιά μονωτικά πατάκια για βελτιωμένη μείωση θορύβου. -Ο αποσυνδεδεμένος δίσκος μητρικής πλακέτας μπορεί να μετακινηθεί για ανεστραμμένη διάταξη. -Το πλαϊνό φιμέ παράθυρο από σκληρυμένο γυαλί επιτρέπει υπέροχη θέα. Χαρακτηριστικά Μητρική πλακέτα: E-ATX (30.5 x 27.5cm) / ATX / M-ATX / Mini-ITX.Κατηγορία: Μidi Tower.3.5" θέσεις (max.): 7.2.5" θέσεις (max.): 15.I/O Ports: 2x USB 3.2 Gen. 1, 1x USB 3.2 Gen. 2 Type C, Mic + Audio.Θύρες επέκτασης: 7 + 2.Υλικό: ABS - Steel - 4mm tempered glass.Ανεμιστήρες: Front: 2x 140mm, Rear: 1x 140 mm.Επιπλέον εγκατάσταση ανεμιστήρων: Front: 3x 120 mm/3x 140 mm, Top: 3x 120 mm/ 3x 140 mm, Rear: 1x 140 mm.Fan controller: 4-step fan controller (6x 3-pin) with PWM Hub.Συμβατότητα ψήκτρας CPU: 18.5 cm ύψος.Τροφοδοτικό PSU: ATX PS/2, 28.8 cm.Χρώμα: Λευκό.Μέγεθος με βάσεις (ΜxΠxΥ): 539 x 281 x 553 mm.Μέγεθος χωρίς βάσεις (ΜxΠxΥ): 539 x 245 x 537 mm.Βάρος: 13.15 kg.Εγγύηση: 3 χρόνια. DOA 7 ημερών
|
Οι ανεμιστήρες του λευκού κουτιού είναι μαύροι και αυτό είναι παραφωνία, ασφαλώς έπρεπε να είναι λευκοί.
Το μπροστινό και το κάτω φίλτρο είναι και αυτά παράφωνα αφού είναι μαύρα αντί λευκά, το προαιρετικό πάνω φίλτρο το οποίο περιλαμβάνεται στην συσκευασία είναι λευκό.
Πάντως το κάτω φίλτρο δεν είναι ορατό ενώ το μπροστινό δημιουργεί απλώς εσωτερική σκίαση όταν είναι εγκατεστημένο το εναλακτικό διάτρητο μπροστινό πάνελ, ενω δεν είναι ορατό με το συμπαγές πάνελ και τα δύο περιλαμβάνονται στην συσκευασία.
Τα φίλτρα είναι σαν των κλιματιστικών και συνεπώς φαίνεται να αντέχουν ενώ βγαίνουν εύκολα και καθαρίζονται εύκολα.
Φατνία των 5 1/4 στο προστινό μέρος δεν υπάρχουν ούτε υπάρχει η δυνατότητα να μπούν, συνεπώς τυχόν περιφερειακές μονάδες σχεδιασμένες για αυτά δεν μπορούν να χησιμοποιηθούν.
Σε διάφορες επιφάνειες υπάρχει ηχομονωτικό υλικό.
Όταν το σύστημα δουλεύει έχοντας παντού ανεμιστήρες ίδιας ποιότητας και προδιαγραφών είναι πραγματικά αθόρυβο στις χαμηλές στροφές, στις μεσαίες πρέπει να έχει ησυχία και να στήσεις αυτί για να το ακούσης ενώ στις μέγιστες είναι πολύ ήσυχο.
Επισήμως μπορεί να δεχθεί 7 ανεμιστήρες των 120 ή 140 χιλιοστών, εγώ βλέπω ότι μπορεί να δεχθεί ακόμα δύο στο κάτω μέρος, αν έχει νόημα να βάλει κάποιος ανεμιστήρες κάτω, το φίλτρο πάντως καλύπτη όλη την κάτω επιφάνεια.
Ο όγκος και η ροή του αέρα που μπορεί να δημιουργηθεί με 4 τέσσερεις μόνο ανεμιστήρες των 140 χιλιοστών (τρείς μπροστά και ένας πίσω) από εμπρός προς τα πίσω είναι μεγάλος και μεγάλη, βοηθώντας πολύ στην ψύξη όλων των τμημάτων του συστήματος.
Για υγρόψυξη μπορεί να δεχθεί διαφόρων μεγεθών συσκευές πάνω και μπροστά.
Γενικά ο χειρισμός του είναι εύκολος και μπορούν να περαστούν όλα τα καλώδια από το πίσω μέρος αφήνοντας το μπροστινό καθαρό και με τον κατάλληλο φωτισμό μπορεί να δημιουργηθεί πολύ καλό οπτικό αποτέλεσμα.
Το λειτουργικό αποτέλεσμα είναι δεδομένο.
Συνεπώς για κάποιον που θέλει μεγάλο και ευρύχωρο κουτί καλής ποιότητας θα το βρεί αρκετά ικανοποιητικό, άλλωστε δεν θα περίμενα τίποτα λιγότερο για κουτί 209 ευρώ.